Technika grzewcza

Wentylacja

Kupuj online!

Kompletna oferta z zakresu wentylacji czeka na Ciebie. 
Łap super rabaty! Wejdź do naszej hurtowni online ➡

wejdź

Kupuj online!

Kompletna oferta z zakresu wentylacji czeka na Ciebie. 
Łap super rabaty! Wejdź do naszej hurtowni online ➡

Jeśli poszukujesz najlepszych produktów do instalacji systemów wentylacyjnych, to BIMs PLUS jest idealnym miejscem dla Ciebie. Nasza firma oferuje szeroką gamę produktów, w tym centrale wentylacyjne, wentylatory, rekuperatory, nagrzewnice powietrzne, kurtyny powietrzne, gruntowe wymienniki ciepła oraz oczyszczacze powietrza.

Jesteś zainteresowany produktami z kategorii Wentylacja?

Zostań naszym klientem i otrzymaj gwarancję najlepszej ceny oraz indywidualne warunki współpracy.

Nasze marki własne i na wyłączność

Szeroka oferta, certyfikowana jakość, wysoka marża. Sprawdź!


TRINNITY - marka dla fachowca

TRINNITY to nowa jakość produktów dla instalatora i Twoja pewność wykonania niezawodnej instalacji w każdym budynku.

Oferta TRINNITY to wysokiej jakości artykuły grzewcze, instalacyjne i sanitarne oraz asortyment do wentylacji i klimatyzacji.

 

Obraz
Gdzie kupić

Gdzie kupić?     
Produkty TRINNITY są dostępne w hurtowniach instalacyjnych ABEX oraz na platformie on-line https://bimsplus24.pl

Trinnity wentylacja i klimatyzacja

Wybór wentylacji

Dobór odpowiedniej wentylacji jest kluczowym elementem, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza w budynku. W tym celu należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak powierzchnia i liczba kondygnacji budynku oraz stosowane ogrzewanie. 

W budynkach o wysokości do dziewięciu kondygnacji można stosować wentylację grawitacyjną lub mechaniczną, natomiast w budynkach wyższych należy wybrać wentylację mechaniczną wywiewną lub nawiewno - wywiewną. 

Pamiętaj także, że niezależnie od wybranego rodzaju wentylacji, ważne jest, aby zapewnić odpowiednią jakość i wydajność urządzeń wentylacyjnych. Wentylacja mechaniczna powinna być uruchamiana ciągle przez całą dobę, z możliwością redukcji strumieni objętości powietrza do 60% w nocy. 

Możesz również zdecydować się na zaprojektowanie wentylacji mechanicznej zdecentralizowanej, która będzie działać niezależnie w każdym mieszkaniu (lub jego poszczególnych pomieszczeniach) i będzie uruchamiana okresowo przez użytkownika mieszkania. 

Pamiętaj jednak, że konieczne jest skuteczne zabezpieczenie przed możliwością dotarcia usuwanego powietrza do innych mieszkań. Pamiętaj, że jeśli chodzi o mieszkanie, nie powinieneś jednocześnie korzystać z wentylacji wywiewnej mechanicznej o stałym działaniu i wentylacji grawitacyjnej. 

Natomiast w mieszkaniach, które posiadają paleniska na stałe paliwo, kominki lub gazowe podgrzewacze wody z grawitacyjnym wyprowadzeniem spalin, możesz używać tylko wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej wentylacji nawiewno - wywiewnej (zrównoważonej).

BIMs PLUS - zawsze pomocni

W naszym sklepie internetowym lub w naszych punktach handlowych znajdziesz szeroki wybór produktów do instalacji wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, które pomogą Ci zapewnić efektywne działanie systemu wentylacyjnego w każdym budynku. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, chętnie udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji i pomożemy w doborze odpowiednich urządzeń.

BIMs PLUS - Wszystko pod jednym dachem

W ofercie BIMs PLUS znajdziesz także szeroki wybór produktów i akcesoriów do instalacji centralnego odkurzania i oczyszczaczy powietrza, które idealnie sprawdzą się zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym, w tym w budownictwie pasywnym. Nasze produkty są najwyższej jakości i zapewnią skuteczne działanie systemów wentylacyjnych w każdym budynku.

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię wentylacja grawitacyjna, czy rekuperacja, u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by zadbać o jakość przepływu powietrza na realizowanych przez Ciebie inwestycjach. 

W naszej ofercie znajdziesz m.in. centrale wentylacyjne, rekuperatory, nagrzewnice wodne, gazowe i elektryczne, kurtyny powietrzne, gruntowe wymienniki ciepła, wentylatory łazienkowe, kanałowe, dachowe i ścienne, destryfikatory oraz wentylatory specjalnego zastosowania, takie jak wentylatory przeciwwybuchowe, chemoodporne, oddymiające.

Oprócz tego oferujemy szeroki wybór przewodów wentylacyjnych, w tym przewody ocynkowane "spiro" i elastyczne "flex", izolację, oczyszczacze powietrza, automatykę i regulację, systemy centralnego odkurzania, kanały wentylacyjne, systemy wentylacyjne oraz agregaty wody lodowej i odkurzacze centralne. Jesteśmy przekonani, że nasza bogata oferta pomoże Ci znaleźć wszystko, czego potrzebujesz, by zapewnić skuteczną wentylację w każdym budynku.

Wentylacja dopasowana do indywidualnych potrzeb - BIMs PLUS

W ofercie BIMs PLUS nie ograniczamy się jedynie do standardowych rozwiązań wentylacyjnych, ale stawiamy na elastyczność, która pozwala dostosować produkty do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Niezależnie od specyfiki Twojego projektu czy preferencji dotyczących typu wentylacji, nasza oferta została stworzona tak, by spełnić wszystkie oczekiwania. Wybierając produkty z dostępnego asortymentu, wykonasz kompleksowy system wentylacyjny dla swojego klienta.

Oferta BIMs PLUS to różnorodne rodzaje wentylacji, które łatwo dostosujesz do specyfiki instalacji. Mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązania. Stosowane systemy wentylacyjne w domu lub obiektach publicznych mogą być bardzo różne, dlatego staramy się, aby nasza oferta obejmowała sprzęt niezbędny do rozmaitych instalacji.

Nasz zespół specjalistów pomoże wybrać najlepszy system wentylacji mechanicznej, który idealnie dopasuje się do specyfiki projektu i zapewni optymalne warunki dla jego użytkowników. Dzięki naszej wszechstronnej ofercie możesz być pewien, że niezależnie od wymagań czy ograniczeń technicznych, wentylacja z naszej oferty spełni Twoje oczekiwania.

Co to jest wentylacja mechaniczna?

Wentylacja mechaniczna co to i jak działa? Jest to system cyrkulacji powietrza, który wykorzystuje wentylatory do aktywnego wyprowadzania zużytego powietrza z pomieszczeń oraz dostarczania świeżego powietrza z zewnątrz. Wentylacja domu mechaniczna działa za pomocą silników elektrycznych, co daje większą kontrolę nad procesem i pozwala na efektywne zarządzanie jakością powietrza w budynku. Efektem jest wentylacja naturalna, która zapewnia użytkownikom świeże powietrze.

Co to jest wentylacja mechaniczna i jak wygląda taka instalacja? Może ona być realizowana w różnych konfiguracjach, w tym poprzez systemy z wentylatorami umieszczonymi w centralnych jednostkach wentylacyjnych, jak również przez lokalne wentylatory zamontowane w poszczególnych pomieszczeniach. Taka wentylacja pomieszczenia jest szczególnie popularna w nowoczesnych budynkach, gdzie zapewnienie wysokiej jakości powietrza jest kluczowe dla komfortu i zdrowia mieszkańców lub użytkowników. Sprawdzi się w biurowcu lub jako wentylacja w domu wielorodzinnym.

Rodzaje wentylacji - popularne rozwiązania

Jeżeli potrzebna Ci kompleksowa instalacja wentylacyjna - jesteś w odpowiednim miejscu. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór rozwiązań wentylacyjnych, dopasowanych do różnych potrzeb i warunków technicznych projektów budowlanych. Co to jest wentylacja i jakie są jej rodzaje? Poznaj popularne opcje.

  • Centrale wentylacyjne: dostępne w naszej ofercie centrale wentylacyjne są zaprojektowane tak, aby skutecznie cyrkulować powietrze w pomieszczeniach, zapewniając świeże powietrze oraz usuwając zanieczyszczenia.
  • Rekuperatory: to innowacyjne urządzenia, które nie tylko zapewniają cyrkulację powietrza, ale także odzyskują ciepło z tego wydychanego, minimalizując tym samym straty energetyczne i obniżając koszty ogrzewania lub chłodzenia budynku. Sprawdzą się jako system wentylacji w domu.
  • Nagrzewnice: dostosowane do różnych warunków i potrzeb, umożliwiają skuteczne ogrzewanie pomieszczeń.
  • Kurtyny powietrzne: zapewniają izolację termiczną, ale również umożliwiają optymalny przepływ powietrza, co wpływa na komfort użytkowników oraz efektywność energetyczną budynku.
  • Gruntowe wymienniki ciepła: urządzenia te wykorzystują energię z otoczenia do efektywnego ogrzewania lub chłodzenia powietrza, co pozwala zmniejszyć zużycie energii oraz obniżyć koszty eksploatacji.
  • Wentylatory: oferujemy duży wybór wentylatorów, dostosowanych do różnych typów pomieszczeń i instalacji, które zapewniają skuteczną cyrkulację powietrza oraz usuwanie wilgoci i nieprzyjemnych zapachów. Sprawdzą się chociażby jako wentylacja w starym domu.

Dzięki szerokiemu wyborowi produktów wentylacyjnych w ofercie BIMs PLUS masz pewność, że znajdziesz rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb projektu budowlanego, zapewniające optymalny komfort użytkowania oraz wygodne zarządzanie jakością powietrza. Kupisz u nas kompletne systemy wentylacji grawitacyjnej, klasycznej i wiele innych urządzeń, które sprawdzą się jako wentylacja mieszkania, domu czy biurowca.

Wentylacja do domu i biura - dlaczego warto wybrać BIMs PLUS?

Korzystając z naszej oferty, zyskujesz pewność, że każde urządzenie wentylacyjne spełni najwyższe standardy jakościowe. Rodzaje wentylacji w domu i budynku przemysłowym mogą się różnić, jednak wszystkie muszą być niezawodne. Dlatego sprzęt z naszej oferty będzie najlepszym wyborem. Oferowane produkty cechują się między innymi:

  • efektywnością energetyczną: dzięki innowacyjnym technologiom urządzenia zapewniają optymalne zużycie energii, zarówno jako wentylacja w mieszkaniu czy w dużym biurowcu,
  • wysoką wydajnością: gwarantują skuteczną cyrkulację powietrza, która daje poczucie komfortu jak naturalna wentylacja,
  • trwałością: solidna konstrukcja i wysokiej jakości materiały to dłuższa żywotność,
  • elastycznością: nasza oferta obejmuje różnorodne rozwiązania, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i warunków technicznych.

Niezależnie od tego czy potrzebny Ci system wentylacji grawitacyjnej, rekuperator czy wentylator możesz mieć pewność, że dostępne w naszej hurtowni urządzenia spełnią oczekiwania jakościowe i funkcjonalne.

Nie ma tu tego, czego szukasz?