Artykuły branżowe

Nowoczesne urządzenia przeciwzalewowe i przepompownie

W trakcie najbardziej intensywnych (choć często bardzo krótkich) opadów deszczu sieci kanalizacyjne nie zawsze są w stanie poradzić sobie z napływającą deszczówką. Skutkiem tego może być nagromadzenie się w kanałach zbyt dużej ilości ścieków — i tak zwana cofka.

I wbrew temu, co sądzą niektórzy — problem ten może dotknąć nie tylko znajdujących się pod poziomem ulicy piwnic. Warto więc potraktować go poważnie i wiedzieć, jakie rozwiązania mogą ograniczyć ryzyko zalania wnętrza nieruchomości.

Panele winylowe – trwała podłoga na lata

Wybór materiału podłogowego często kończy się kompromisem — pomiędzy pięknym, ale wymagającym szczególnej troski drewnem; łatwymi w montażu, ale zimnymi i podatnymi na wilgoć płytkami laminowanymi czy niezastąpioną w łazienkach i kuchniach ceramiką. 

Tymczasem panele winylowe łączą ich zalety i rozwiązują wiele problemów — zarówno na etapie montażu, jak i codziennego użytkowania. W dzisiejszym wpisie opowiemy o nich nieco więcej.

Jak skompletować odpowiednie narzędzia do uprawnień F-gaz?

Dla instalatora, który chce świadczyć usługi dotyczące stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych lub pomp ciepła, posiadanie certyfikatu F-gaz to obowiązek. 

W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, jakie warunki trzeba spełnić, by go uzyskać — a także, jakich narzędzi nie może zabraknąć na Twoim wyposażeniu.

Wentylacja kanałowa na podstawie wentylatora

Decydując się na instalację wentylacji mechanicznej oczekujemy nie tylko poprawy jakości powietrza we wnętrzach budynku, ale także — oszczędności (jeśli skorzystamy z zalet rekuperacji). 

Jednak na oba efekty możemy liczyć tylko wtedy, gdy optymalnie dobierzemy każdy z elementów systemu do potrzeb budynku. W niniejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na kilka pytań związanych właśnie z tą kwestią.

Selekcja przyłączy i rurociągów dla systemów pomp ciepła — przewodnik techniczny

Instalacja pompy ciepła pomaga rozwiązać dwa problemy: ogranicza wydatki w obliczu stale rosnących stawek za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową, a jednocześnie — pozwala ograniczyć emisję gazów cieplarnianych.

Jakie rury wybrać do systemu C.O.?

Od materiałów, z jakich wykonano instalację grzewczą zależy wiele — jej żywotność, odporność na zamarzanie, ale przede wszystkim — bezpieczeństwo całego systemu.

Dlatego też przygotowaliśmy porównanie rur do centralnego ogrzewania. Dowiedz się, jakimi parametrami charakteryzują się systemy wykonane z tworzyw sztucznych i dlaczego, pod wieloma względami, sprawdzają się lepiej od instalacji stalowych oraz miedzianych.


Wymarzona łazienka? Stwórz ją z ELEMENTS!

Zainspiruj się propozycjami architektów i odkrywaj aranżacje prosto od producentów.

Obraz
Szkolenia

Szkolenia dla instalatorów

Sprawdź kalendarz wydarzeń BIMs PLUS!