Artykuły branżowe

Krok po kroku: jak zrobić efektywne ogrzewanie podłogowe?

Zalety ogrzewania podłogowego, w tym równomierna dystrybucja ciepła, możliwość ukrycia instalacji pod powierzchnią podłogi oraz niższe rachunki za ogrzewanie, przyciągają uwagę projektantów, wykonawców oraz użytkowników końcowych. 

Jak oszacować zapotrzebowanie cieplne budynku i jaką pompę ciepła dobrać?

Oszacowanie zapotrzebowania cieplnego to temat, który zastanawia wiele osób zaczynających budowę. Precyzyjne określenie tej wartości jest fundamentem dla efektywnego projektowania systemów grzewczych, a także kluczowe w kontekście ekonomicznego użytkowania budynku. Wybór odpowiedniej zarówno efektywnej, jak i ekologicznej pompy ciepła, zaczyna się właśnie od rzetelnej analizy potrzeb cieplnych. 

Jak prawidłowo dobrać zmiękczacz do instalacji wodnej?

Użycie zmiękczaczy pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa instalacji wodnych. Odpowiedni dobór i instalacja tych urządzeń może zapewnić trwałość systemów wodnych i zwiększyć komfort ich użytkowania. Należy jednak pamiętać, że nieprawidłowe lub nadmierne stosowanie zmiękczaczy może prowadzić do problemów z instalacją.

Systemy PPR: zalety i wady wykonywania instalacji oraz ich łączenie z innymi systemami

Systemy PPR od lat cieszą się niegasnącą popularnością, co jest efektem ich niezawodności i szerokiego spektrum zastosowań w instalacjach sanitarnych, grzewczych oraz przemysłowych. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania, która przekłada się na ich długotrwałość oraz efektywność. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, systemy te zyskały ugruntowaną pozycję na rynku, oferując użytkownikom doskonałą wydajność, ekonomiczność i elastyczność zastosowań.

Rekuperacja w domach jednorodzinnych - przewodnik

Wybór odpowiedniego rekuperatora to często nie lada wyzwanie, zwłaszcza w obliczu rosnących oczekiwań dotyczących efektywności energetycznej, komfortu użytkowania oraz ochrony środowiska. 

Komu (d)opłaci się pompa ciepła? | cykl video

„Czego jeszcze nie wiesz o ogrzewaniu domu” (Subiektywnie o finansach)  to seria edukacyjna, w ramach której przedstawiamy zalety i wady pomp ciepła. W pierwszym odcinku zatytułowanym „Komu (d)opłaci się pompa ciepła” omawiamy, jaką część kosztów związanych z instalacją pompy ciepła można odzyskać dzięki różnym rodzajom dotacji. 


Wymarzona łazienka? Stwórz ją z ELEMENTS!

Zainspiruj się propozycjami architektów i odkrywaj aranżacje prosto od producentów.

Obraz
Szkolenia

Szkolenia dla instalatorów

Sprawdź kalendarz wydarzeń BIMs PLUS!