Rury preizolowane

Obraz
Technika Grzewcza Hurtownia - grafika kategorii

Aby zapewnić trwałość i wydajność instalacji grzewczej lub chłodniczej, warto zainstalować wysokiej jakości rury preizolowane. Dzięki nim można uniknąć przyszłych awarii i ograniczyć straty ciepła. 

W BIMs PLUS znajdziesz szeroki wybór takich rur oraz odpowiednie złączki i osprzęt, dzięki którym zapewnisz sobie najwyższą wydajność i ograniczysz straty ciepła do minimum.

W ofercie hurtowni BIMs PLUS znajdziesz:

 • rury preizolowane,
 • złączki do rur preizolowanych,
 • osprzęt do rur preizolowanych.

Rury preizolowane są szczególnie przydatne w instalacjach grzewczych lub chłodniczych, ponieważ pozwalają zachować wysoką wydajność i efektywność energetyczną. Są również stosowane w instalacjach ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Konstrukcja rury preizolowanej

Rura preizolowana to rura, która jest otoczona warstwą izolacji termicznej. Izolacja ta jest umieszczona na zewnątrz rury, dzięki czemu chroni ją przed utratą ciepła lub zimna.

Konstrukcja rury preizolowanej składa się z trzech głównych elementów:

 1. Rury wewnętrznej: jest to rura, przez którą przepływa ciepłe lub zimne medium (np. woda, powietrze). Może być wykonana z różnych materiałów, takich jak miedź, stal, tworzywa sztuczne itp. Może być:
  1. pojedyncza (do zastosowań chłodniczych, grzewczych lub do wody pitnej),
  2. podwójna (np. zasilanie i powrót wody grzewczej lub c.w.u. i cyrkulacja),
  3. poczwórna (np. zasilanie i powrót wody grzewczej oraz c.w.u. i cyrkulacja).
 2. Warstwy izolacji: jest to warstwa materiału izolacyjnego, która otacza rurę wewnętrzną. Może być wykonana z różnych materiałów, takich jak pianka poliuretanowa, styropian, wełna mineralna itp. Izolacja ma za zadanie zapobiec utracie ciepła lub zimna przez rurę.
 3. Warstwy ochronnej – rura osłonowa: jest to warstwa materiału, która otacza warstwę izolacji. Może być wykonana z różnych materiałów, takich jak folia aluminiowa, sklejka, tworzywa sztuczne itp. Rura osłonowa ma za zadanie chronić izolację przed uszkodzeniami mechanicznymi i warunkami atmosferycznymi.

Jesteś zainteresowany ofertą z kategorii Technika grzewcza?

Zostań naszym klientem i otrzymaj gwarancję najlepszej ceny oraz indywidualne warunki współpracy.

Szybkie zakupy - jeszcze szybsza dostawa

TY DECYDUJESZ JAK KUPUJESZ! 

Obraz
bimsplus24.pl

Na bimsplus24.pl

 • Zamówienia 24/7
 • Śledź zamówienia
 • Sprawdź cenę
 • Zyskaj rabat
Kupuję
Obraz
Magazyn

W hurtowni ABEX

 • 140 lokalizacji - blisko Ciebie
 • Fachowe doradztwo
 • Blisko Ciebie i Twoich inwestycji
Sprawdzam
Obraz
Pracownik

Sprzedaż doradcza

 • indywidualny opiekun
 • oferty szyte pod inwestycję 
 • kompletacja dostaw 
 • współpraca z projektantami 
Sprawdź telefony

Co potrzebujesz do instalacji rur preizolowanych?

Instalacja, w której stosuje się rury preizolowane, wymaga użycia specjalnych akcesoriów, takich jak złączki przyłączeniowe, końcówki gumowe, a czasem nawet kolana czy trójniki. W BIMs PLUS znajdziesz wszystko, co potrzebne do złożenia takiej instalacji. 

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich elementów, nasi specjaliści służą pomocą i chętnie doradzą odpowiednie produkty. Jeśli potrzebujesz zastępczego rozwiązania, również pomożemy Ci dobrać odpowiedni produkt.

Jakość, solidność, trwałość i prosty montaż

W ofercie BIMs PLUS znajdziesz wysokiej jakości produkty charakteryzujące się solidnością, trwałością i niezawodnością. Wszystkie dostępne w naszych hurtowniach rury, złączki, kształtki i akcesoria wykonane są z materiałów o dużej wytrzymałości i spełniają rygorystyczne normy jakości. Każdy produkt objęty jest również gwarancją producenta.

Zdajemy sobie sprawę, że czas jest równie ważny dla instalatorów, dlatego zestawy montażowe rur preizolowanych, dostępne w BIMs PLUS, zostały zaprojektowane tak, by były łatwe w montażu i logiczne w użyciu. Możesz mieć pewność, że skompletowanie ich nie zajmie Ci dużo czasu.

Nie wiesz co wybrać?

Nasi doradcy czekają, żeby pomóc Ci w wyborze najlepszego rozwiązania. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a wspólnie znajdziemy produkty dla Ciebie.

Nie ma tu tego, czego szukasz?