Optymalizatory mocy

Obraz
Fotowoltaika hurtownia - baner na stronie

Twoja instalacja znajduje się w zacienionym miejscu? To nie problem - wystarczy rozważyć optymalizator mocy. Optymalizatory mocy służą do zwiększenia wydajności i efektywności paneli fotowoltaicznych w instalacji poprzez optymalne dostosowywanie mocy paneli do warunków atmosferycznych. 

W ten sposób uzyskuje się wyższe napięcie i natężenie prądu, co przekłada się na większą wyprodukowaną moc elektryczną.
 

Optymalizatory mocy - czy warto?

Optymalizator mocy pomaga każdemu panelowi osiągnąć maksymalną wydajność. Jest to szczególnie przydatne, gdy instalacja jest umieszczona w miejscach z częściowym zacienieniem lub na dachach o wielu spadkach. 

Mimo konieczności zakupu oddzielnego optymalizatora dla każdego modułu warto rozważyć tę inwestycję, szczególnie jeśli chodzi o przyszłe oszczędności.

Optymalizatory mocy w BIMs PLUS

W BIMs PLUS znajdziesz wyłącznie produkty wysokiej jakości od renomowanych producentów w atrakcyjnych cenach. 

Produkty z naszej hurtowni są idealne zarówno do inwestycji domowych, rolniczych, jak i biznesowych. Zapewnią oszczędności gdziekolwiek będą używane.

Jesteś zainteresowany ofertą z kategorii Fotowoltaika?

Zostań naszym klientem i otrzymaj gwarancję najlepszej ceny oraz indywidualne warunki współpracy.

Szybkie zakupy - jeszcze szybsza dostawa

TY DECYDUJESZ JAK KUPUJESZ! 

Obraz
bimsplus24.pl

Na bimsplus24.pl

 • Zamówienia 24/7
 • Śledź zamówienia
 • Sprawdź cenę
 • Zyskaj rabat
Kupuję
Obraz
Magazyn

W hurtowni ABEX

 • 140 lokalizacji - blisko Ciebie
 • Fachowe doradztwo
 • Blisko Ciebie i Twoich inwestycji
Sprawdzam
Obraz
Pracownik

Sprzedaż doradcza

 • indywidualny opiekun
 • oferty szyte pod inwestycję 
 • kompletacja dostaw 
 • współpraca z projektantami 
Sprawdź telefony

Jak działa optymalizator mocy instalacji fotowoltaicznej?

Optymalizator mocy w instalacji fotowoltaicznej jest urządzeniem, które monitoruje i reguluje pracę pojedynczych paneli fotowoltaicznych, aby zwiększyć ich wydajność i zoptymalizować wytwarzanie energii elektrycznej. Działa on poprzez kontrolowanie natężenia prądu i napięcia dostarczanego z każdego modułu do inwertera.

Jeśli instalacja fotowoltaiczna nie jest wyposażona w optymalizator mocy, to moc paneli będzie taka, jak najsłabszego z ogniw. Kiedy jedno z nich jest zasłonięte, zanieczyszczone lub uszkodzone to cała instalacja produkuje mniej energii.

Ale z optymalizatorem mocy każdy panel może działać na swoich warunkach, bez blokowania pozostałych. Optymalizator wyszukuje najlepszy punkt mocy maksymalnej dla każdego panelu i umożliwia im pracę z najlepszą efektywnością. W ten sposób instalacja fotowoltaiczna produkuje więcej energii.

Jaki optymalizator mocy wybrać? Porozmawiaj z naszym specjalistą

Zastanawiasz się, który optymalizator mocy wybrać? Porozmawiaj z naszym inżynierem OZE. Pomoże Ci skompletować zestaw, dobierze panele, falowniki oraz zaproponuje odpowiednie optymalizatory mocy: chcę zapytać

Nie ma tu tego, czego szukasz?