Wymienniki i węzły ciepła

Obraz
Technika Grzewcza Hurtownia - grafika kategorii

W naszej ofercie znajdziesz produkty od najlepszych polskich i europejskich producentów. BIMs PLUS oferuje wymienniki ciepła o wysokim współczynniku wymiany i dużej odporności na zmiany ciśnienia i temperatury

Możesz wybierać spośród szerokiej gamy wymienników, w tym płytowych, płaszczowo-rurowych i węzłów cieplnych. Nasz doradca pomoże Ci dobrać odpowiedni rozmiar wymiennika do mocy cieplnej, zapewniając skuteczność i atrakcyjną cenę.

Jak dobrać odpowiedni wymiennik ciepła?

Aby dobrać odpowiedni wymiennik ciepła do swojej inwestycji, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

 1. Rodzaj wymiennika: należy określić, czy potrzebujemy wymiennika płytowego, płaszczowo - rurowego, węzła cieplnego itp.
 2. Rodzaj inwestycji: należy dobrać wymiennik i akcesoria w zależności od charakteru inwestycji - to pozwoli określić np. potrzebną moc cieplną, czyli to, ile ciepła potrzebujemy do ogrzania lub chłodzenia obiektu czy pozwoli uwzględnić warunki, w jakich będzie pracować wymiennik, takie jak ciśnienie, temperatura i rodzaj medium, które będzie przepływać przez wymiennik.
 3. Budżet: należy określić, ile można przeznaczyć na zakup wymiennika ciepła, a także później na jego eksploatację.
 4. Bezpieczeństwo: warto rozważyć wymiennik od sprawdzonego i godnego zaufania producenta, który oferuje niezawodne rozwiązania i wsparcie techniczne.

Jeśli masz pytania dotyczące doboru wymiennika ciepła, zalecamy skontaktowanie się z naszym doradcą, który pomoże Ci wybrać odpowiedni wymiennik ciepła dla Twojej inwestycji z szerokiego asortymentu od renomowanych producentów.

Wymienniki ciepła płytowe i akcesoria w BIMs PLUS:

 • wymienniki ciepła płytowe (lutowane i skręcane),
 • wymienniki ciepła płaszczowo-rurowe,
 • specjalistyczne wymienniki ciepła dla przemysłu,
 • izolacje do wymienników ciepła,
 • węzły cieplne (mieszkaniowe oraz grupowe),
 • osprzęt do wymienników ciepła i węzłów grzewczych,
 • ciepłomierze,
 • osprzęt do ciepłomierzy.

Jesteś zainteresowany ofertą z kategorii Technika grzewcza?

Zostań naszym klientem i otrzymaj gwarancję najlepszej ceny oraz indywidualne warunki współpracy.

Szybkie zakupy - jeszcze szybsza dostawa

TY DECYDUJESZ JAK KUPUJESZ! 

Obraz
bimsplus24.pl

Na bimsplus24.pl

 • Zamówienia 24/7
 • Śledź zamówienia
 • Sprawdź cenę
 • Zyskaj rabat
Kupuję
Obraz
Magazyn

W hurtowni ABEX

 • 140 lokalizacji - blisko Ciebie
 • Fachowe doradztwo
 • Blisko Ciebie i Twoich inwestycji
Sprawdzam
Obraz
Pracownik

Sprzedaż doradcza

 • indywidualny opiekun
 • oferty szyte pod inwestycję 
 • kompletacja dostaw 
 • współpraca z projektantami 
Sprawdź telefony

Rodzaje wymienników ciepła

Wymiennik ciepła służy do przenoszenia ciepła pomiędzy dwoma układami o różnych temperaturach. Może on pobierać ciepło z układu o wyższej temperaturze i przekazywać je do układu o niższej (np. z kotła do grzejników). 

Ten mechanizm jest stosowany w wielu dziedzinach, takich jak ciepłownictwo, przygotowywanie ciepłej wody użytkowej, ogrzewanie wody basenowej, przemysł spożywczy, chemiczny i budowlany, a także w chłodnictwie. Istnieje wiele rodzajów wymienników ciepła, które różnią się między sobą konstrukcją i sposobem przenoszenia ciepła. 

Do najczęściej stosowanych rodzajów wymienników ciepła należą:

 1. Wymienniki płytowe: składają się z płyt wykonanych z różnych materiałów (np. stali nierdzewnej, aluminium itp.), które są ułożone w warstwach i połączone za pomocą śrub lub spawów. Są one stosowane w instalacjach grzewczych, chłodniczych i wentylacyjnych oraz w procesach przemysłowych.
 2. Wymienniki płaszczowo-rurowe: składają się z rury zewnętrznej, w której płynie medium, i płaszcza wewnętrznego, w którym przepływa drugie medium. Są one stosowane w instalacjach grzewczych i chłodniczych oraz w procesach przemysłowych.
 3. Węzły cieplne: składają się z wymiennika ciepła oraz pompy ciepła, która jest odpowiedzialna za przenoszenie ciepła. Są one stosowane w instalacjach grzewczych i chłodniczych oraz w systemach ogrzewania i chłodzenia budynków.

Bardziej szczegółowo możemy również wyróżnić wymienniki ciepła płytowe lutowane i spawane, płytowe skręcane, uszczelkowe, i płaszczowo-płytowe, wymienniki spiralne, specjalistyczne oraz skrobakowe.

Aby dobrać odpowiedni wymiennik ciepła do swojej instalacji, należy wziąć pod uwagę moc cieplną, warunki pracy, budżet oraz bezpieczeństwo i wsparcie producenta. 

Porozmawiaj z naszym doradcą

Eksperci z BIMs PLUS oferują fachową obsługę i służą pomocą w doborze najlepszych rozwiązań dla Twoich potrzeb. Dzięki ich nowoczesnej wiedzy i doświadczeniu są w stanie doradzić optymalne rozwiązanie lub zaproponować najlepszy zamiennik

Jeśli masz pytania dotyczące ciepłomierzy, wymienników ciepła lub sposobu przygotowywania ciepłej wody użytkowej, nie wahaj się skontaktować z nimi. Chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie. 

Pamiętaj, że jako stały klient możesz skorzystać z atrakcyjnych rabatów. Skontaktuj się z nami już dziś i zapytaj o szczegóły.

Nie ma tu tego, czego szukasz?