Gruntowe Wymienniki Ciepła

Obraz
Wentylacja - baner kategorii

Jeśli chcesz zwiększyć efektywność energetyczną odzysku ciepła w instalacji wentylacji budynków jednorodzinnych z wykorzystaniem odnawialnego źródła energii, jakim jest grunt, zapoznaj się z naszą ofertą gruntowych wymienników ciepła. 

Oferujemy szeroki wybór tych urządzeń, w tym bezprzeponowe i przeponowe, glikolowe, żwirowe, rurowe i płytowe. Każde z nich pozwoli Ci na realizowanych inwestycjach budowlanych skutecznie odzyskiwać ciepło z gruntu i wykorzystać je do ogrzewania pomieszczeń. 

Gruntowe wymienniki ciepła zapewnią Twoim klientom zdrowy klimat, odpowiednią wilgotność powietrza i komfort cieplny przez cały rok.

Te urządzenia doskonale uzupełnią system wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, pozwalając na odzysk ciepła z gruntu i wykorzystanie go do ogrzewania pomieszczeń. Korzystanie z nich to prosty i skuteczny sposób na zwiększenie efektywności energetycznej instalacji wentylacyjnej budynków jednorodzinnych. 

BIMs PLUS - szeroki wybór gruntowych wymienników ciepła

Gruntowe wymienniki ciepła to urządzenia, które wykorzystują ciepło z gruntu, aby ogrzewać lub chłodzić powietrze w instalacji wentylacyjnej. W BIMs PLUS dostępne są różne rodzaje gruntowych wymienników ciepła, takie jak bezprzeponowe i przeponowe, płytowe, żwirowe, rurowe i glikolowe. 

Nasza oferta obejmuje kompaktowe i w pełni automatyczne i energooszczędne gruntowe wymienniki ciepła, które możesz zamontować w łatwy sposób przy jednostce wentylacyjnej lub na ścianie. 

Dodatkowo, u nas znajdziesz również szereg akcesoriów do gruntowych wymienników ciepła, takich jak rury, złączki, kurki, kołnierze czy osłony. Wszystko, by zapewnić Ci maksymalną wygodę i sprawność podczas instalacji. 

Skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści doradzą Ci, jaki wymiennik gruntowy będzie najlepszy dla Twoich potrzeb i oczekiwań.

Jesteś zainteresowany ofertą z kategorii Wentylacja?

Zostań naszym klientem i otrzymaj gwarancję najlepszej ceny oraz indywidualne warunki współpracy.

Szybkie zakupy - jeszcze szybsza dostawa

TY DECYDUJESZ JAK KUPUJESZ! 

Obraz
bimsplus24.pl

Na bimsplus24.pl

 • Zamówienia 24/7
 • Śledź zamówienia
 • Sprawdź cenę
 • Zyskaj rabat
Kupuję
Obraz
Magazyn

W hurtowni ABEX

 • 140 lokalizacji - blisko Ciebie
 • Fachowe doradztwo
 • Blisko Ciebie i Twoich inwestycji
Sprawdzam
Obraz
Pracownik

Sprzedaż doradcza

 • indywidualny opiekun
 • oferty szyte pod inwestycję 
 • kompletacja dostaw 
 • współpraca z projektantami 
Sprawdź telefony

System korzystający z gruntowego wymiennika ciepła pracuje bardzo efektywnie

Wymienniki ciepła charakteryzują się nieustanną pracą przez cały rok, co pozwala na zmniejszenie poboru energii z innych źródeł. Dostępne są różne rodzaje wymienników, takie jak płytowe, żwirowe, rurowe i glikolowe. Oferujemy także wymienniki bezprzeponowe i przeponowe, które różnią się sposobem kontaktu powietrza z gruntem. 

Oferowane przez nas wymienniki cechują się wysoką higienicznością, szczelnością oraz kompaktową budową, a także posiadają automatyczne sterowanie, czujniki temperatury zewnętrznej i energooszczędne pompy obiegowe. Zapytaj naszych doradców o najlepsze rozwiązanie dla Twojej instalacji.

Gruntowy wymiennik ciepła - zasada działania

Gruntowny wymiennik ciepła to urządzenie, które pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej budynków poprzez skuteczne odzyskiwanie ciepła. Wymiennik ciepła pozyskuje ciepło z gruntu, które można wykorzystać do:

 • ogrzewania powietrza dostającego się do budynku zimą,
 • chłodzenia powietrza w lecie podczas wyższych temperatur.

GWC wykorzystuje darmową energię zgromadzoną w gruncie. Temperatury gruntu na głębokości od 1,5 do 5 metrów utrzymują się na podobnym poziomie (od 4 do 10 stopni) przez cały rok, co prowadzi do wymiany ciepła i zmiany właściwości przepływającego powietrza, które jest wykorzystywane do zasilania instalacji w domu.

Nie ma tu tego, czego szukasz?