Pompy ciepła

Jeśli szukasz pomp ciepła, hurtownia instalacyjna BIMs PLUS ma dla Ciebie wybór produktów od sprawdzonych i znanych producentów

Nasza oferta zawiera pompy ciepła o różnych klasach efektywności energetycznej, poziomach mocy akustycznej oraz rozmiarach i parametrach montażu, dzięki czemu możesz wybrać wydajne urządzenie dostosowane do potrzeb i charakteru swojej inwestycji.

W BIMs PLUS znajdziesz największy wybór pomp ciepła:

  • pompy ciepła typu powietrze-woda,
  • powietrzne pompy ciepła typu powietrze-powietrze,
  • gruntowe pompy ciepła typu solanka-woda,
  • wodne pompy ciepła typu woda-woda,
  • pompy z wbudowanym z podgrzewaczem c.w.u,
  • pompy ciepła typu split,
  • pompy ciepła monoblok.

W celu doboru pompy ciepła możesz skontaktować się z naszym Inżynierem OZE. >>>

Polecany producent

Jesteś zainteresowany ofertą z kategorii Technika grzewcza?

Zostań naszym klientem i otrzymaj gwarancję najlepszej ceny oraz indywidualne warunki współpracy.

Zyskaj dla swoich Klientów
dodatkowo nawet do 2 102 zł

Dowiedz się więcej

Zyskaj dla swoich Klientów
dodatkowo nawet do 2 102 zł

Kupuj online!

Kompletna oferta z zakresu pomp ciepła czeka na Ciebie. 
Łap super rabaty! Wejdź do naszej hurtowni online ➡

wejdź

Kupuj online!

Kompletna oferta z zakresu pomp ciepła czeka na Ciebie. 
Łap super rabaty! Wejdź do naszej hurtowni online ➡

Szybkie zakupy - jeszcze szybsza dostawa

TY DECYDUJESZ JAK KUPUJESZ! 

Obraz
bimsplus24.pl

Na bimsplus24.pl

  • Zamówienia 24/7
  • Śledź zamówienia
  • Sprawdź cenę
  • Zyskaj rabat
Kupuję
Obraz
Magazyn

W hurtowni ABEX

  • 140 lokalizacji - blisko Ciebie
  • Fachowe doradztwo
  • Blisko Ciebie i Twoich inwestycji
Sprawdzam
Obraz
Pracownik

Sprzedaż doradcza

  • indywidualny opiekun
  • oferty szyte pod inwestycję 
  • kompletacja dostaw 
  • współpraca z projektantami 
Sprawdź telefony

Jak wybrać pompę ciepła?

Przy wyborze pompy ciepła niezwykle istotne jest odpowiednie dopasowanie mocy urządzenia do zapotrzebowania budynku na ciepło. W tym celu warto znać konstrukcję i powierzchnię budynku, rodzaj zastosowanej izolacji termicznej, wysokość pomieszczeń, powierzchnię przeszkleń, rok budowy, rodzaj instalacji centralnego ogrzewania (np. podłogowej lub grzejnikowej) oraz liczbę mieszkańców (jeśli pompa ma również ogrzewać wodę użytkową).

Jeśli chcesz dodatkowo zaoferować swoim klientom rozwiązania ekologiczne, warto zaproponować im połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną i magazynami energii. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą ofertę w zakresie fotowoltaiki lub skontaktuj się z naszym Inżynierem OZE.

Zalety pomp ciepła c.o. i c.w.u.

Pompy ciepła mają kilka zalet w porównaniu z kotłami na paliwo stałe. Przede wszystkim wymagają one mniejszej powierzchni do montażu, nie wymagają budowy komina, nie wymagają składowania opału i pracują bezobsługowo. Co ważne, pompy ciepła wykorzystują czystą energię odnawialną i nie emitują szkodliwych spalin, co jest korzystne dla środowiska. Przedsiębiorstwa korzystające z tego rozwiązania mogą promować swoje zaangażowanie w działania proekologiczne, co buduje pozytywny wizerunek firmy i zwiększa jej atrakcyjność dla klientów oraz partnerów biznesowych.

Pompy ciepła to bardzo ekologiczne rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie naturalnych źródeł ciepła, takich jak energia słoneczna lub geotermalna, do ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. 

Użytkownicy pomp podkreślają ich wysoką efektywność i oszczędności, jakie generują, dlatego to rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć przy kolejnej inwestycji. Chociaż początkowy koszt zakupu pompy ciepła może wydawać się wyższy niż w przypadku tradycyjnych systemów ogrzewania, warto zwrócić uwagę na długoterminowe korzyści finansowe płynące z wyboru tego ekologicznego rozwiązania. Pompy ciepła charakteryzują się znacznie niższymi kosztami eksploatacji w porównaniu do kotłów gazowych, elektrycznych czy na paliwa stałe. Inwestując w tę technologię, użytkownicy szybko zauważą znaczące oszczędności na rachunkach za energię.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że w Polsce istnieje możliwość ubiegania się o dotacje na zakup urządzeń do ogrzewania, na przykład w ramach Programu Czyste Powietrze. Pompy ciepła są bowiem jednym z kluczowych elementów, które mogą być objęte dofinansowaniem. Dzięki temu koszty inwestycji mogą zostać znacznie obniżone. 

Hurtownia instalacyjna BIMs PLUS oferuje najlepsze pompy ciepła od czołowych producentów. To umożliwia instalatorom techniki grzewczej dostarczanie swoim klientom innowacyjnych technologii.

Pompy ciepła powietrze-woda i fotowoltaika do jeszcze bardziej wydajnego ogrzewania

Pompy ciepła, zwłaszcza te typu powietrze-woda, mogą być łączone z instalacją fotowoltaiczną, co znacząco zwiększa ich efektywność i pozwala na realne oszczędności energetyczne. Taka kombinacja pozwala na jeszcze bardziej ekologiczne i wydajne ogrzewanie budynków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, porozmawiaj z naszym Inżynierem OZE >>

Pompy ciepła typu powietrze-woda – tanie i ekologiczne ogrzewanie Twojego domu

Pompa ciepła powietrze-woda może z powodzeniem ogrzewać budynek i przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Proces ten rozpoczyna się od pobierania energii przez czynnik chłodniczy z otoczenia, co powoduje wzrost ciśnienia roboczego i temperatury w układzie. Następnie sprężarka przekształca ciecz w gaz, który trafia do skraplacza. W skraplaczu gaz oddaje ciepło do instalacji grzewczej, zamieniając się ponownie w ciecz. Ta ciecz przepływa przez zawór rozprężny, gdzie następuje spadek ciśnienia i temperatury. W ten sposób cały cykl zaczyna się od nowa.

Pompy ciepła powietrze-woda stanowią doskonałą alternatywę dla pomp gruntowych. Są nie tylko znacznie tańsze, ale także montaż urządzeń jest prostszy i bardziej dostępny. Rozwiązanie świetnie sprawdzi się zwłaszcza na niewielkich działkach lub w miejscach, gdzie instalacja wymiennika gruntowego jest niemożliwa. Wysokiej klasy pompy ciepła powietrze-woda z naszej oferty są szczególnie korzystną opcją dla osób, które chcą obniżyć koszty ogrzewania domu zasilanego tradycyjnymi źródłami energii i jednocześnie zadbać o czyste powietrze. Pompa ciepła typu powietrze-woda minimalizuje bowiem emisję gazów cieplarnianych i szkodliwych substancji do atmosfery.

Powietrzne pompy ciepła typu powietrze-powietrze – jak działają?

Rozważasz montaż u swojego klienta pompy ciepła powietrze-powietrze? Ogrzewanie domu za pomocą tego urządzenia to rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści, w tym wysoką efektywność energetyczną i niskie koszty eksploatacyjne. Nic więc dziwnego, że pompa ciepła powietrze-powietrze do ogrzewania domów to coraz popularniejszy sposób na zapewnienie komfortu termicznego w budynku. Urządzenie składa się z dwóch jednostek – wewnętrznej oraz zewnętrznej. Jednostka zewnętrzna pobiera powietrze z zewnątrz za pomocą wentylatora. Powietrze przepływa przez wymiennik ciepła, gdzie oddaje ciepło czynnikowi chłodniczemu. Ten pod wpływem działania sprężarki ulega skropleniu i zwiększa swoją temperaturę. W tym momencie wtłaczany jest do jednostki wewnętrznej, gdzie przekazuje ciepło do obiegu grzewczego budynku. Następnie schłodzony czynnik chłodniczy wraca do jednostki zewnętrznej, aby rozpocząć cykl od początku. Pompy ciepła typu powietrze-powietrze mogą również służyć do schładzania pomieszczeń latem, działając niczym klimatyzator. 

Gruntowe pompy ciepła typu solanka-woda – ciepło z głębi ziemi

Pompy ciepła solanka-woda wykorzystują ciepło zgromadzone w gruncie do efektywnego i ekologicznego ogrzewania budynków. W gruncie instaluje się poziomo lub pionowo specjalne rury z tworzywa sztucznego, tworząc wymiennik gruntowy. Płyn na bazie glikolu (solanka) krąży rurami, odbierając ciepło z ziemi. Pobrana z gruntu energia cieplna trafia do pompy ciepła typu solanka-woda, gdzie jest podnoszona do temperatury odpowiedniej do ogrzewania domu.

Do najważniejszych zalet pomp ciepła typu solanka-woda można zaliczyć:

  • wysoki wskaźnik efektywności;
  • niskie koszty eksploatacji urządzenia;
  • oszczędności na ogrzewaniu budynku.

W kategorii „Technika grzewcza” znajdziesz wysokiej jakości pompę ciepła typu solanka-woda, która nie generuje spalin i zanieczyszczeń do atmosfery, zapewniając ciepło domowi Twojemu klientowi w sposób przyjazny dla środowiska.

Wodne pompy ciepła typu woda-woda

Jeśli na działce Twojego klienta występują wystarczające ilości wody gruntowej, to wiedz, że może ona stanowić doskonałe źródło ciepła, z którego można skorzystać za sprawą pompy ciepła typu woda-woda. W przypadku instalacji tego typu sprzętu niezbędne są dwie studnie, odgrywające kluczową rolę w procesie pozyskiwania i oddawania energii cieplnej. Pierwsza z nich to studnia czerpalna, której zadaniem jest pozyskiwanie wody gruntowej. Drugą z nich jest studnia zrzutowa, która pełni istotną funkcję w procesie odzyskiwania zużytej energii cieplnej. Ilość dostępnej wody ma bezpośredni wpływ na efektywność działania urządzenia, jakim jest pompa ciepła typu woda-woda.

Pompy z wbudowanym podgrzewaczem c.w.u

Asortyment hurtowni instalacyjnej BIMs PLUS obejmuje również pompy z wbudowanym podgrzewaczem c.w.u. To wysokiej klasy urządzenia, które świetnie sprawdzają się jako pompa ciepła do grzania wody. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii sprzęt jest nie tylko efektywny, ale także niezwykle trwały. Szeroki zakres dostępnych modeli pozwala dopasować urządzenie do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Efektywne i wydajne pompy ciepła typu Split

Pompa ciepła powietrze-woda typu Split składa się z dwóch oddzielnych jednostek i nie posiada hermetycznego zamknięcia. Hałasujące elementy urządzenia, takie jak sprężarka i wentylator parownika, znajdują się w jednostce zewnętrznej, co zapewnia komfort akustyczny wewnątrz budynku. Układ chłodniczy w pompie ciepła powietrze-woda typu Split jest zaprojektowany w sposób minimalizujący ryzyko zamarzania, co zapewnia bezproblemową pracę pompy nawet w niskich temperaturach. W naszej ofercie można znaleźć wysokiej klasy urządzenia cechujące się efektywnością i wydajnością

Pompy ciepła Monoblok

Pompa ciepła powietrze-woda typu Monoblok to urządzenie jednosegmentowe, charakteryzujące się hermetycznie zamkniętym układem chłodniczym. W tym rodzaju urządzenia jednostka zewnętrzna i wewnętrzna są połączone przewodami, przez które przepływa czynnik niezamarzający, czyli glikol.

Pompy ciepła powietrze-woda typu Monoblok mogą być zainstalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wybór miejsca montażu zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji Twojego klienta. Instalacja wewnątrz chroni komponenty urządzenia przed wpływem czynników atmosferycznych. Jednak należy mieć na uwadze, że wiąże się to z ryzykiem zwiększenia hałasu w budynku oraz koniecznością wykonania dużych otworów w ścianach w celu poprowadzenia kanałów powietrznych. Z kolei w przypadku montażu pompy ciepła powietrze-woda typu Monoblok na zewnątrz eliminuje się problem hałasu w pomieszczeniach. Co ważne, należy zadbać wówczas o zabezpieczenie sprzętu przed zamarzaniem wody w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej.

Jedną z kluczowych zalet pomp ciepła powietrze-woda typu Monoblok jest łatwość montażu. Cały układ chłodniczy mieści się w jednym module. To eliminuje konieczność wykonywania skomplikowanych prac instalacyjnych. Ponadto urządzenia te zawierają mniejszą ilość czynnika chłodniczego, co jest istotne z punktu widzenia ustawy f-gazowej. Pompy ciepła zawierające ponad 3 kg czynnika chłodniczego podlegają obowiązkowi rejestracji.

Pompa ciepła powietrze-woda do c.o. i c.w.u. – cena

Wpisując w wyszukiwarkę frazę pompa ciepła powietrze-woda do c.o. i c.w.u. cena, z pewnością zauważysz, że koszt zakupu urządzeń się waha. W ofercie naszej hurtowni instalacyjnej cena zależy od wielu czynników, takich jak:

  • moc pompy – im większa moc, tym wyższa cena pompy do grzania wody;
  • marka i model – produkty renomowanych producentów są zazwyczaj droższe niż mniej znanych;
  • dodatkowe funkcje – niektóre pompy ciepła posiadają dodatkowe funkcje, takie jak możliwość chłodzenia pomieszczeń, co może zwiększyć koszt zakupu.

Należy jednak pamiętać, że cena pompy ciepła powietrze-woda do c.o. i c.w.u. to nie wszystko. Do tego dochodzą koszty montażu. Dodatkowe wydatki mogą generować materiały, takie jak rury i przewody, a także podłączenie do istniejącej instalacji grzewczej. Mimo początkowych kosztów pompa ciepła powietrze-woda jest inwestycją, która z pewnością się opłaca.

Pompa ciepła to znaczne oszczędności

Inwestycja w pompy ciepła typu powietrze-woda pozwala na znaczne oszczędności dla Twoich klientów, ponieważ nie muszą oni już inwestować w budowę kotłowni i komina oraz projekt i przyłącze gazowe, które są niezbędne przy konwencjonalnych źródłach ciepła. 

Montaż pompy ciepła jest prosty i szybki, a instalacja jest mniej awaryjna niż w przypadku innych systemów grzewczych. Inwestycja w pompy ciepła to więc rozwiązanie korzystne dla Twoich klientów pod wieloma względami. Sprawdź naszą ofertę, by znaleźć idealnie dla siebie produkty.

Inżynierowie OZE - zapytaj doradcę BIMs PLUS

 

Chcesz mieć pewność, że wybrane produkty odpowiadają potrzebom Twojej instalacji? Potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszych elementów? Zależy Ci na podniesieniu umiejętności Twoich pracowników?

Zapytaj doradcy technicznego BIMs PLUS! Podpowie najlepsze rozwiązanie, sprawdzi kompletność zamówienia i zaproponuje szkolenie. Skorzystaj z fachowego wsparcia bez zobowiązań.

Nie ma tu tego, czego szukasz?