Praktyczne rozwiązanie dla domu lub mieszkania Gazowe kotły kondensacyjne Bosch Condens GC1200 W 20/22 C

Opublikowane: 20 marca 2025
Obraz
BOSCH gazowy kocioł

Szukasz niezawodnego i łatwego w montażu kotła kondensacyjnego do modernizacji lub nowej instalacji grzewczej? Bosch Condens GC1200 W 20/22 C to praktyczne rozwiązanie – kompaktowy, efektywny energetycznie i przygotowany na przyszłościowe wymagania. Jego zalety to także szybki montaż, intuicyjna obsługa oraz sprawdzona jakość komponentów. To produkt gwarantujący zadowolenie Twoich klienta.

Optymalizacja kosztów – jedna z większych zalet kotła Bosch

Dwufunkcyjny kocioł Condens GC1200 W 20/22 C to znakomite rozwiązanie, jeśli zależy Ci na optymalizacji kosztów inwestycyjnych. Wymiennik ze stali nierdzewnej zapewnia wysoką niezawodność i efektywność. Natomiast niewielkie wymiary i kompaktowa konstrukcja urządzenia sprawiają, że powierzchnia potrzebna do jego montażu została zredukowana do minimum. To duży plus!

Kompaktowa konstrukcja – idealny nawet do trudnych warunków montażowych

Dzięki kompaktowej konstrukcji kocioł Condens GC1200 W 20/22 C można bez większego problemu zamontować w miejscu poprzedniego urządzenia. Ten wysokiej jakości dwufunkcyjny kocioł wiszący szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku utrudnionych warunków montażowych  – jak np. ograniczone miejsce instalacji. 

Bezproblemowa obsługa

Intuicyjny wyświetlacz LCD z siedmioma dedykowanymi przyciskami zapewnia bezproblemową obsługę. Nawigacja na panelu sterowania kotła jest szybka i łatwa – wszystko to dzięki wyświetlaczowi o przekątnej 2,4". Dodatkowo Condens GC1200 W 20/22 C został wyposażony w elektroniczny czujnik ciśnienia z odczytem na wyświetlaczu kotła, co zapewnia precyzyjny odczyt i łatwiejszą kontrolę ciśnienia wody grzewczej. Co więcej, szeroka oferta automatyki umożliwia rozbudowę modulującego sterowania o regulator przewodowy, sterowanie z komunikacją bezprzewodową lub za pomocą aplikacji Bosch EasyControl na smartfonie. Przy zastosowaniu regulatora EasyControl CT200 możliwe jest też sterowanie strefowe z elektronicznymi głowicami termostatycznymi do grzejników.

Wyjątkowa długa żywotność

Condens GC1200 W 20/22 C to sprawdzone komponenty spełniające wysokie standardy jakości Bosch. Nowy wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej i podzespoły o długiej żywotności zapewniają bezawaryjną pracę przez długi czas. O ponadstandardową ochronę wymiennika ciepła dbają też dwa czujniki NTC (na zasilaniu i powrocie c.o.). Rozwiązanie to dodatkowo zwiększa efektywność modulacji pracy zainstalowanej w kotle pompy obiegowej.

Obraz
Kocioł dwufunkcyjny BOSCH GC1200

Szybka i łatwa konserwacja

Condens GC1200 W 20/22 C został zaprojektowany z myślą o łatwej konserwacji. Wszystkie kluczowe komponenty są łatwo dostępne od frontu, co znacząco skraca czas serwisowania. Profesjonalista może w kilku prostych krokach uzyskać dostęp do ważnych podzespołów, w tym wymiennika ciepła ze stali nierdzewnej. Kocioł wyposażony jest w różnokolorowe złącza elektryczne dostępne również od frontu.

Przyszłościowe rozwiązania od BOSCH – nowoczesny system ogrzewania gazowego

Condens GC1200 W 20/22 C jest przystosowany do pracy z gazem ziemnym z domieszką 20% wodoru, co czyni go urządzeniem przyszłościowym, ale też bardziej ekologicznym. To rozwiązanie wspiera transformację energetyczną i zmniejsza emisję spalin, bez konieczności wymiany kotła w przyszłości. 

Podsumowanie – dlaczego warto wybrać Bosch Condens GC1200 W 20/22 C?

Na korzyść przemawia kilka zalet, oto one:

  • wysoka wydajność kotła do ogrzewania i ciepła woda użytkowa;
  • wysoka efektywność, kompaktowa konstrukcja i niewielkie wymiary;
  • wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej z ponadstandardowym zabezpieczeniem dwoma czujnikami NTC zapewnia niezawodne działanie;
  • łatwa instalacja również w przypadku modernizacji ogrzewania.

Sprawdź pełną ofertę kotłów kondensacyjnych Bosch i wybierz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Obraz
Sprawdzaj wyniki
Dwufunkcyjny kocioł Condens GC1200 W 20/22 C
Zobacz w BIMSPLUS24.pl

Zobacz inne artykuły

Obraz
płytki ceramiczne montaż
Dobór płytek do inwestycji – kluczowe wyliczenia i parametry

Dobór odpowiedniej liczby płytek jest kluczowy dla powodzenia inwestycji. Sprawdź, jak dokładnie to wyliczyć i jak dobrać odpowiednie parametry techniczne do specyfiki projektu. Dzięki temu unikniesz kosztownych pomyłek, opóźnień i stresu na budowie.

Czytaj dalej
Obraz
wybór pompy obiegowej
Najważniejsze kryteria wyboru pompy obiegowej

Pompy obiegowe to serce każdej instalacji grzewczej i chłodniczej. Ich właściwy dobór przekłada się nie tylko na sprawność systemu, ale też na realne oszczędności. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by wybrać model najlepiej dopasowany do Twojej instalacji.

Czytaj dalej
Obraz
Skuteczne metody ochrony instalacji przed zimnem
Skuteczne metody ochrony instalacji przed zamarzaniem

Zamarzanie wody w instalacjach to częsty problem zimą. Prowadzi on do wzrostu ciśnienia w rurach i ich pękania. Skutkuje uszkodzeniami, zalaniami oraz przerwami w dostawie wody i ciepła. Aby uniknąć tych konsekwencji, warto odpowiednio zabezpieczyć i konserwować instalację. Jak to zrobić? Poznaj skuteczne metody ochrony przed zamarzaniem.

Czytaj dalej
Obraz
Złączki instalacyjne
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru złączek instalacyjnych?

Wybór odpowiednich złączek ma kluczowe znaczenie dla trwałości instalacji. Nieodpowiednio dobrany materiał lub niska jakość materiału, mogą sprawić, że złączki będą  pękać, przeciekać lub ulegną uszkodzeniu pod wpływem czynników takich, jak nieodpowiednia temperatura, ciśnienie czy wibracje. Często aspekt ten prowadzi to do awarii instalacji i powstania wielu szkód. Wybór złączek instalacyjnych w dużym stopniu wpływa na bezpieczeństwo, dlatego warto wiedzieć, na jaki model się zdecydować. 

Czytaj dalej
Obraz
Jak poprawnie wyregulować system rekuperacji
Jak poprawnie wyregulować system rekuperacji, by działał efektywnie?

Regulacja systemu rekuperacji przynosi wiele korzyści, takich jak oszczędność energii, poprawa jakości powietrza, komfort użytkowania oraz ochrona zdrowia mieszkańców. Dlatego warto zadbać o odpowiednią kontrolę i regulację systemu, aby zapewnić optymalne działanie rekuperacji. Jak to dobrze zrobić? Poniżej kilka wskazówek!

Czytaj dalej
Obraz
Grzejniki do kuchni i łazienki
Grzejniki do kuchni i łazienek - jak wybrać i zamontować je prawidłowo?

Odpowiednio dobrane grzejniki, dostosowane do wielkości i charakterystyki pomieszczenia, zapewniają równomierne rozprowadzenie ciepła. Jednak nie każdy grzejnik sprawdzi się w każdej przestrzeni. Jak właściwie dobrać jego moc do konkretnego wnętrza? Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj dalej

Grupa BIMs PLUS

Lider rynku instalacyjnego w Polsce. Od 30 lat specjalizujemy się w profesjonalnej dystrybucji produktów z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacji, wentylacji, instalacji i techniki sanitarnej i fotowoltaiki.

Dowiedz się więcej
Plik Video