Aktualności

Już od 12 października rusza Akademia BIMs Plus dla przyszłych instalatorów!

czwartek, 5 października 2023


Już od 12 października 2023 rusza Akademia BIMs PLUS!

 

Akademia BIMs PLUS to zajęcia dedykowane dla młodzieży z klasy maturalnej z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, których celem jest przygotowanie przyszłych instalatorów do wejścia na rynek, zdobycia nowej praktycznej wiedzy prosto z rąk doświadczonych inżynierów, a także poznania produktów renomowanych producentów z branży. Spółka BIMs PLUS Bydgoszcz we współpracy z Partnerami Handlowymi przygotowała cykl spotkań szkoleniowych, które odbywać się odbędą w sali szkoleniowej wyposażonej w ekspozycję pokazową pomp ciepła, kotłów i rekuperatów.

W ramach Akademii BIMs PLUS uczniowie będą uczestniczyć w tematycznych blokach edukacyjnych podzielonych na część teoretyczną oraz praktyczną prowadzonych przez inżynierów OZE oraz specjalistów technicznych. Młodzież biorąca udział w Akademii podzielona będzie na grupy, zatem warunki pracy dla uczniów oraz prowadzących będą komfortowe i pozwolą na lepszy przekaz wiedzy i poświęcenie większej ilości czasu na nabycie nowych umiejętności dla każdego z nich.

Pośród przygotowanych zajęć uczniowie będą mieli okazje spotkać się ze Wspólnikiem BIMs PLUS Bydgoszcz Panem Piotrem Grabanem, który wprowadzi młodzież w podstawy przedsiębiorczości i biznesu oraz przygotuje do wejścia na rynek. Przewidziane są również zajęcia z systemu centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, klimatyzacji i odnawialnych źródeł energii.  Nie zabraknie również edukacji od liderów europejskiego rynku produktów sanitarnych, którzy wprowadzą młodzież w świat ceramiki i systemów: instalacyjncyh, wodociągowych , a także kanalizacyjnych. Studium przybliży również uczniom tematykę wentylacji, klimatyzacji, rekuperacji, systemów instalacyjnych i grzewczych oraz szeroko rozumianych OZE (Odnawialnych Źródeł Energii).

Nie mamy wątpliwości, że wychowankowie Zespołu Szkół Budowlanych dzięki Akademii Bims Plus poznają zawód instalatora prosto od profesjonalistów, wejdą na rynek pracy przygotowani do zawodu, a także zdobędą cenne kontakty wśród pracodawców.

Partnerami Akademii BIMs PLUS są: Caleffi, Geberit, Kessel, TECE, Danfoss, Wilo, Stalco, Raccorderie Metalliche, Vogel&Noot, YORK, ELTERM, IMI, Tweetop, Ecowater, Heatpex, Wadex, Broetje, Hansgrohe, FLOWAIR, KAISAI, Santech, SCHEDPOL.