Aktualności

BIMs PLUS Bydgoszcz: stawiamy na rozwój - rozbudowujemy centrum logistyczne

czwartek, 23 marca 2023
BIMs PLUS Bydgoszcz: stawiamy na rozwój - rozbudowujemy centrum logistyczne

Prężnie rozwijająca się spółka BIMs PLUS Bydgoszcz zdecydowała się na powiększenie centrum dystrybucyjnego ulokowanego na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. We wrześniu br. ma zakończyć się rozbudowa magazynu wysokiego składowania, dzięki czemu łączna powierzchnia obiektu zwiększy się z 8800 m kw. do niemal 12 000 m kw.

 

Rozbudowa obiektu w Bydgoszczy jest realizowana ze względu na rosnące oczekiwania i potrzeby klientów oraz rynku. Inwestycja nie tylko zmaksymalizuje moce magazynowe spółki, ale również usprawni proces dostarczania produktów do klientów.

Dynamiczny rozwój spółki przyczynył się do decyzji o rozbudowie magazynu głównego. Dzięki powiększonym zasobom centrum logistycznego zagwarantujemy sprawny proces wydań i dostaw do naszych klientów. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, że to sprawna logistyka firmy jest jednym z najważniejszych walorów obsługi klientów – podkreśla Piotr Graban, wspólnik BIMs PLUS Bydgoszcz.

 

 

Podpisanie umowy nastąpiło 6.03.2023 r. Na zdjęciu od lewej: Piotr Graban Wspólnik BIMs PLUS Sp. z o.o. BYDGOSZCZ Sp. k., Tomasz Przybyłek Wiceprezes Zarządu EKOCENTRUM – Wrocławski Ośrodek Usług Ekologicznych Sp. z o.o., Dariusz Paprzycki Prezes Zarządu Projprzem Budownictwo Sp. z o.o.

 

Co zmieni się po rozbudowie?

Dzięki realizowanej inwestycji zwiększy się liczba miejsc paletowych w magazynie, osiągając poziom 7 800 sztuk. Głównym przeznaczeniem nowej hali wysokiego składowania (6106 mkw.) będzie magazynowanie towarów zamówieniowych. Przewidziano również regał na dłużyce i podest drobnicowy.

Płynny przebieg procesu logistycznego w BIMs PLUS Bydgoszcz zapewni Punkt Przyjęcia Towaru (PPT) o powierzchni ok. 1280 mkw. z 4 bramami i 3 dokami załadowczymi oraz Strefa Wydań o powierzchni 1200 mkw. Ciche dostawy i wydania będą możliwe za sprawą 23 specjalnie zaprojektowanych ramp załadowczych.

Obok hali magazynowej powstanie również zewnętrzny plac składowania (16 353 mkw.) i strefa dostaw. BIMs PLUS Bydgoszcz wykona też rozbudowę istniejącego układu dróg wewnętrznych i sieci uzbrojenia.

 Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Projprzem Budownictwo Sp. z o.o.