Dbamy o kolejne pokolenia Instalatorów!

Opublikowane: 9 stycznia 2024
Obraz
aktualnosc

Ruszyły zajęcia w ramach współpracy BIMs PLUS Bydgoszcz oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Od 12 października nasi Specjaliści prowadzą regularne spotkania z młodzieżą z klasy maturalnej i przygotowują ją do wejścia na rynek pracy. W ramach Akademii BIMs PLUS uczniowie biorą udział w tematycznych blokach edukacyjnych: zarówno w formie teoretycznej jak i praktycznej. Prowadzone są one przez Inżynierów #OZE oraz Specjalistów Technicznych.

Obraz
razem budujemy

Do tej pory odbyły się już spotkania:

  • Pierwsze dotyczyło otwarcia Akademii BIMs PLUS, a uczestników przywitał sam Wspólnik Piotr Graban razem z Szefem DDT Dariuszem Olkiewiczem. Później odbyło się równie ciekawe, praktyczne szkolenie z Przedstawicielem Producenta TECE. Uczniowie mieli okazje sami ułożyć podstawową instalacje ogrzewania podłogowego, a także zapoznać się ze stelażami podtynkowymi i rurami PEX.
  • Podczas kolejnych zajęć Wspólnik Piotr Graban prowadził wykład z wprowadzenia do biznesu i przedsiębiorczości, podczas którego pokazywał młodzieży "Jak zostać instalatorem?". Spotkanie zakończyło się wspolnym spacerem po firmie: poprzez salon łazienek Elements, punkt sprzedaży i centrum logistyczne - magazyn.  Kolejnym punktem Akademii były szkolenia produktowe marek Elterm - Grzejemy jak Kawaleria oraz Tweetop.
  • Trzeci dzień szkoleniowy skoncentrowany był na ceramice i systemach instalacyjncyh Producenta GEBERIT. Uczniowie poznali różnorodność przycisków spłukujących, specyfikacje kabin pryszczniowych, brodzików oraz najważniejsze elementy łazienki. Następnie doradca techniczny SANTECH przedstawił młodzieży temat rekuperacji i wentylacji.
  • Kolejne spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Budowlanych w pracowni warsztatowej, gdzie wykład rozpoczęli specjaliści marki Danfoss. Podczas ćwiczeń uczniowie poznali rozwiązania do równoważenia hydraulicznego instalacji grzewczych i produkty do elektronicznego sterowania grzejnikami. Po krótkiej przerwie dzięki uprzejmości producenta Hansgrohe młodzież miała okazje poznać, zobaczyć i dotknąć najbardziej eksluzywne baterie łazienkowe. Na zakończenie dnia Szef DDT poprowadził szkolenie w imieniu Vogel&Noot opowiadając o grzejnikach COSMO.
  • Piąte spotkanie Akademii BIMs PLUS skoncentrowane było na wodzie. W tym dniu odbyło się spotkanie z Wilo - producentem pomp oraz układów pompowych do instalacji zaopatrzenia w wodę i klimatyzacji. Po teoretycznym wprowadzeniu przez doradce technicznego producenta, uczniowie mieli okazje zobaczyć mobilną ekspozycje w busie i poeksperymentować na hydroforach. Zwieńczeniem tego dnia było spotkanie z Ecowater, który zapoznał uczestników ze zmiękczaczami do wody, wielofunkcyjnymi filtrami i ich zastosowaniem.

Już niebawem kolejne zajęcia, których nie możemy się doczekać, a teraz zapraszamy do obejrzenia relacji.

Partnerami Akademii BIMs PLUS są: Caleffi, Geberit, Kessel, TECE, Danfoss, Wilo, Stalco, Raccorderie Metalliche, Vogel&Noot, YORK, ELTERM, IMI, Tweetop, Ecowater, Heatpex, Wadex, Broetje, Hansgrohe, FLOWAIR, KAISAI, Santech, SCHEDPOL.